Jäta sisu vahele

Istutama! Püsikud

Hea muld, elujõuline taim, auk ja vesi – ega muud istutamiseks vaja olegi. Kogusime kokku lihtsad ja selged istutusjuhised, mille järgimisel on uuele taimele tagatud parimad võimalikud kasvutingimused.

Viis nippi püsilillede edukaks istutamiseks

  1. Õpi tundma oma aia kasvutingimusi. Enne valitud püsiku istutamist tutvu sordi valgus- ja toitainevajaduse, õitsemisaja, kasvukõrguse ja paljunemisvõimega. Lähtu kasvukoha valikul eelmainitud andmetest.
  2. Hästi planeeritud on pooleldi tehtud. Enne istikute ostmist visanda oma püsikupeenar paberile. Kasvupinna sügavus peaks olema madalatel püsikutel 30–40 sentimeetrit ja suurte rühma- või üksikute püsilillede puhul 40–60 sentimeetrit.
  3. Valmista peenar istutamiseks ette. Puhasta kasvukoht enne taimede istutamist umbrohust ja paranda selle pinnast, segades hulka rikkalikult Kekkilä Püsiku- ja Roosimulda. Eralda püsikupeenar murust ja muudest taimedest kas geotekstiili või Kekkilä Muruäärisega. Mullakoguse saad arvutada Kekkilä mullakalkulaatoriga.
  4. Istuta taimed. Istuta madalad kiviktaimla- ja ääretaimed üksteisest umbes 20–30 sentimeetri kaugusele ning elujõulised kõrged liigid 40–50 sentimeetri kaugusele. Istuta taimed samale sügavusele, kus nad pottides kasvasid.
  5. Kastmine on oluline. Kasta taimi nii enne kui ka pärast peenrasse istutamist. Laota taimejuurtele kevadel kiht värsket Kekkilä Aiamulda. Mullakiht aitab säilitada kevadist niiskust ja vähendab umbrohu vohamist. Pärast talve võib taimejäänused rahumeeli kattemulla alla kõdunema jätta.

Püsililli koos hooldusjuhistega leiad Kekkilä Taimeraamatust.

Vaata videost lisaks nõuandeid, kuidas istutada püsikuid:

Tekst: Paula Ritanen-Närhi

 

 

Otsi