Jäta sisu vahele

Loo oma taimeterraarium

Tekst: Johanna Vireaho
Fotod: Hanna Marttinen

Loo klaasvaasi miniatuurne maastik. Lase kujutlusel lennata ja taimed hoolitsevad iseenda eest. Klaaskupli sisse on loodud oma ökosüsteem, mis fotosünteesi abil põhimõtteliselt iseenda eest hoolitseb.

Alusta oma taimeterraariumiga

Vajad suurt klaaspurki, pudelit või ümmargust pallikujulist vaasi. Klaasanuma aeda vajad 2-3 väiksemat rohelist taime, natuke mulda, kive või potikruusa. Pane anuma põhja kõigepealt kivikesi, seejärel taimede istutamiseks piisav kogus mulda, istuta taimed ja kasta.

Miniatuurse aia materjale saab hõlpsalt leida nii kodust kui ka lähiümbrusest.

Terraariumit kavandades, mõtle kõigepealt mahuti suurusele ning taimedele, mis sinna sobida võivad. Vali taimed, mis ei kasva liiga suureks ja mis koos õitsevad. Mõtle ka sellele, millised kasvamistingimused taimedel looduslikult on. Sukulendid, näiteks kaktused, tahavad avatust ja lahtist vaasi, rohelised lehttaimed aga suletud vaasi, kus kondenseerumine on hõlpsam.

Terraariumi kattepind kaunista kivide, männikoore ja samblaga. Seejärel pane terraarium sobivasse kohta sõltuvalt sellest, mida sinna istutad.

Kivid, katted, muld ja sammal sobivad terraariumiaeda. Kasuta oma loovust!

Töövahendid istutamiseks?

Tavapärased aiatööriistad võivad terraariumi ehitamisel tunduda mahukad ja kohmakad.

Söögiriistade sahtlist leiad väikeseid tööriistu, mis hõlbustavad terraariumi ehitamist.

Kasuta istutusvahendina näiteks lusikat, kahvlit või söögipulkasid. Pisut laiema harjaga pintsel on samuti hea, kui pead terraariumis midagi harjama.

Lusikas, kahvel või pulgad sobivad miniatuursesse aeda paremini kui tavalised istutusvahendid.

Pulgad hõlbustada ka taimede paigutamist.

 

Otsi