Jäta sisu vahele

Roheliste taimede istutamine ja mulla vahetamine

Õige muld mängib taimede kasvatamisel olulist rolli. Kui toataimed koju tuuakse, istutatakse nad uude, taime jaoks sobilikku mulda ja suuremasse potti. Nii uued kui ka vanad rohelised taimed saavad mullast uut jõudu ja kasvavad lopsakaks. Mulda on taimele vaja, sest see on tema jaoks vee ja toitainete vaheladu. Muld peab olema ka kohev ja õhurikas.

Istuta taim koheselt uude mulda

Uus toataim tuleks istutada võimalikult kiiresti uude sobivasse mulda ja suuremasse potti. Istutada võib igal ajal, ilma et peaksite traditsioonilist ümberistutamise aega kevadeni ootama.

Rohelisi taimi müüakse tavaliselt nende kasvupottides, milles kasutatakse kergeid substraate, mis ei sobi taime kodus kasvatamiseks, kuid aga sobivad kasvuhooneoludeks. Uues mullas saavad taimed juurduda ja hakkavad lopsakalt kasvama.
Mulla asendamine vahetult enne kasvuperioodi algust toimib kõige paremini ka vanade toalilledega, kuna juurte kasvades muld tiheneb ja seda jääb vähemaks.

Millal on aeg toalilled uude mulda istutada?

Kevad on parim aeg kodus olevate toataimede ümberistutamiseks. Mulla vahetamine vahetult enne kasvuaja algust mõjub taimedele kõige kasulikumalt. Taimed saavad mullast uut kasvujõudu ja toovad ühtlasi kevade tuppa. Muld vahetatakse välja taimede puhkeaja lõpus alates veebruari lõpust või märtsi algusest või hiljem. Aeglaselt kasvavate taimede mulda võib vahetada iga kahe või kolme aasta järel.

Kiiresti kasvavad taimed vajavad igal aastal suuremat potti. Samuti vajavad iga-aastast mullavahetust väikestes pottides kasvavad taimed. Suurem pott tuleb võtta siis, kui vana on juurtega täitunud.

Suuremad taimed võivad samas mullas olla mitu aastat ja need võib juba aegsasti suuremasse potti istutada. Uuenda siiski igal kevadel kergesti eemaldatavat pinnamulda.

Roheliste taimede istutamine ja mulla vahetamine

1.Vali sobiv muld

Vali taimele sobiv muld, et tagada parim võimalik kasvuspurt.

Milline muld valida?

2. Laota põhja Potikruus

Tee uue poti põhja Potikruusast drenaaž. Kata põhjas olev auk paberitükiga. Alt kastetavate pottide puhul ei ole kuivenduskihti vaja.

3. Lisa muld

Puista poti põhja taimele sobivat mulda. Jäta kastmisvaru, nii et mulla pind asetseks potiservast pisut allpool.

4. Istuta taim

Võta taim vanast potist välja. Raputa vana muld küljest ja paljasta ettevaatlikult juurestik.

5. Aseta taim uude potti

Aseta taim uude potti. Lisa juurepalli ümber mulda. Tihenda mulda kergelt sõrmedega vajutades. Lisa veel veidi mulda.

6. Kasta

Kasta nii, et muld oleks läbinisti niiske. Nii tiheneb see veelgi paremini juurte ümber, täites ka kõige väiksemad õõnsused.

Kuidas roheliste taimede eest hoolitseda?

Tänu Lillemulla ja Roheliste Taimede mulla koostisele on mulla vahetamine ja roheliste taimede eest hoolitsemine senisest puhtam ja nende kastmine lihtsam. Kastmisvesi imendub kiiresti mulda, seega on võimalik ühekorraga ohtramalt kasta.

Kastmiste vahel on soovitatav lasta mullal kergelt kuivada, sest liiga märjas mullas ei saa taime juurestik vajalikku hapnikku kätte.

Kekkilä Kaktuse ja sukulendimuld sobib kuivas kasvavatele ja vähem kastmist vajavatele taimedele.

Roheliste taimede väetamine

Väeta koduseid rohetaimi Kekkilä Lilleväetise, Kekkilä Taimeväetise või Kekkilä Looduslike Väetisepulkadega kasvuhooajal märtsist oktoobrini iga nädal ja puhke perioodil kord kuus.

Kaktuste ja sukulentide toitainevajadus on tagasihoidlik ning väetada ei ole vaja sagedamini kui kord kuus alates aprillist juunini. Toitmiseks sobib Kekkilä Lilleväetis.

Toida orhideesid olenevalt kasvuetapist igal teisel või kolmandal kastmiskorral kastmisvette segatava Loodusliku Orhideeväetisega.

Eriti talvel on lisaks väetamisele hea anda taimedele lisatoitu. Kekkilä Looduslik Meriadru suurendab taimede toitainete ja vee omastamisvõimet ning parandab ka vastupanuvõimet ja suurendab taimede elujõudu, eriti pimedal aastaajal.

Otsi