Toataimed
Harilik aaloe
Aloe vera
Hariliku aaloe hooldamine on lihtne; taim talub hästi kuivust. Aaloele meeldib olla valgusrikkas ja päikeselises kohas kogu aasta. Aaloe on tuntud ravimtaim, mille lehe lõikepinnalt kogutav vedelik teeb head nahale ning leevendab põletust.
Kastmine:
Väike
Valgus:
Päikseline
Kõrgus:
20-30 cm
Värvid:
Oranž Rohelised lehed
Õitsemine:
none
Aaloe on lühikesevarreline lihaktaim. Kodarikuna kasvavate paksude lehtede servades on pehmed valged ogad. Noortel lehtedel on valged täpid. Õied on kollased või oranžid. Taim on mürgine, kuid väikese koguse söömine ei põhjusta tavaliselt mürgistussümptomeid.
Aaloe on tuntud ravimtaim, tema lehe lõikepinnalt saadav vedelik ravib nahka, leevendab põletust ning takistab bakterite ja seente arenemist. Eemaldatud lehtede asemele kasvavad kiiresti uued lehed, juhul kui lehti ei eemaldata päris taime “keskusest”. Harilik aaloe kasvab 20-30 cm kõrguseks.
Harilikule aaloele meeldib kasvada toatemperatuuril päikeselises või poolvarjulises kohas. Taim talub kuiva õhku ja puhkeperioodil täiesti kuiva mulda.
Aaloele sobib hästi vett imav dreenitud muld. Istutuspoti põhja pannakse kiht Potikruusa. Pott täidetakse Kaktuse ja Sukulendimullaga.
Aaloed kastetakse suvel korralikult, kuid mullal lastakse kastmiskordade vahel taheneda. Kuna taime lehed suudavad vett varuda, peab taim kastmiseta vastu paar nädalat, ilma et ära kuivaks. Talvel on aaloe veevajadus märkimisväärselt väiksem, seega on väga tähtis, et muld kastmiskordade vahel taheneda jõuaks. Lehekodariku sisse ei tohi vesi sattuda.
Kevadest sügiseni väetatakse aaloed üle nädala, kasutades Lillede Toitesegu. Taim istutakse kahe aasta tagant kevadeti ümber. Suvel meeldib aaloele väljas, kuid silmas tuleb pidada seda, et taim vihmaperioodidel läbi ei liguneks.
Taime saab paljundada kõrvalvõrsete või pistokste abil; neil tuleb enne mulda pistmist lasta nädala jagu kuivada.