Toataimed
Kirjuleheline ebakrooton
Codiaeum variegatum var. pictum
Kirjuleheline ebakrooton on värvikirev kirjuleheline toataim. Tema läikivate hõlmiste lehtede värvid varieeruvad kollase, punase, rohelise ja oranži erinevates toonides vastavalt sellele, kui palju saab taim valgust.
Kastmine:
Keskmine
Valgus:
Päikseline
Kõrgus:
30-200 cm
Värvid:
Valge
Ebakrooton on troopiline, piimalilleliste sugukonda kuuluv tihedakasvuline põõsastaim. Dekoratiivsed lehed võivad oma kujult olla pikad ja kitsad või suured ja laiad. Lehtede pikkus võib olla 5-30 cm. Erinevate sortide lehtede kuju ja värv võib olla vägagi erinev. Need võivad olla täpilised, triibulised, marmorimustrilised või laigulised. Lehtedel on roheline põhitoon, milles varieeruvad valgusest, kasvuetapist ja väetamisest sõltuvalt punase, oranži, kollase, sinakaspunase ja isegi musta toonid. Sobivas kasvukohas võivad taimel areneda tagasihoidlikud õied.
Ebakrootonile meeldib otsene päikesevalgus, kuid see ei talu kõrvetavat päikest. Ebakrooton on külmakartlik ning jahedas ja tuuletõmbusega kohas langetab kergesti oma lehed.
Ebakrootoni istutamiseks kasutatakse Roheliste Taimede Mulda või Lillemulda.
Ebakrootonile on parim ühtlane niiskus, kuid muld ei tohi kogu aeg olla märg ja vesi ei tohi poti alusele seisma jääda. Taimele meeldib veega piserdamine, sest liiga kuiv toaõhk talle ei sobi. Ebakrootonit väetatakse kevadest sügiseni Lillede Toiteseguga.
Kui taime alumised lehed hakkavad varisema, on see selge märk tema rahulolematusest kasvutingimustega. Tavaliselt on selle põhjuseks valguse vähesus. Kui lehed hakkavad varisema, tuleb vähendada kastmist ja paigutada taim valgemasse kohta, kus ei oleks tuuletõmbust ega liiga külm. Ebakrooton muutub harulisemaks, kui pikemaid võrseid ära lõigata.
Kirjulehelise ebakrootoni piimmahl on mürgine. See võib põhjustada nahaärritust ja nahalöövet.