Jäta sisu vahele
Toataimed

Kummi-viigipuu

Ficus elastica

Kumiviikuna Ficus elastica Kekkilä

Kummi-viigipuu on traditsiooniline ja laialdaselt kasutatav, kergesti hooldatav viigipuude hulka kuuluv toataim. Nägus roheline taim, mis heas kasvukohas võib kasvada põõsataoliseks puuks. Suured silmatorkavad vahajad lehed on tumerohelised ja läikivad.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

30-150 cm

Soovitame neid tooteid koos taimega:

Väetis:

Lilleväetis

Kumiviikuna Ficus elastica Kekkilä

Kummi-viigipuud nimetatakse sageli ka viigipuuks, mis aga viitab laiemale liigirühmale. Looduses kasvab kummi-viigipuu suureks, kuni kümne meetrite kõrguseks puuks, toataimena aga tavaliselt 60–150 sentimeetri kõrguseks. Lehed on maksimaalselt umbes 25 sentimeetrit pikad ja umbes 10 sentimeetrit laiad. Noored lehed rulluvad kattelehe sisse. Katteleht variseb aja jooksul kokku. Lehed on enamasti rohelist värvi, kuid võib leida ka töödeldud sorte, kus lehed on mitmevärvilised. Neid mitmevärvilisi sorte on sageli pisut keerulisem hooldada kui ühevärvilisi ja need hakkavad tundlikumalt lehti langetama. Kummi-viigipuu on tõhus siseruumi õhupuhastaja, eemaldades kahjulikke gaase.

Kummi-viigipuu kohandub kergesti uue kasvukeskkonnaga. Parim kasvukoht on rohke hajutatud valgusega. Otsese päikesevalguse käes hakkab kummi-viigipuu lehed pruunistuma. Taim on vastuvõtlik tuuletõmbusele, seetõttu ei tohiks taime asetada akna lähedusse. Kummi-viigipuu kasvab kõige paremini temperatuuril 16–25 °C, talvel võib temperatuur olla madalam. Kummi-viigipuu mulda vahetatakse igal teisel kevadel. Vanematel taimedel piisab pinnase mulla asendamisest. Taimele sobiv muld on Lillemuld või Roheliste Taimede muld.

Kummi-viigipuud kastetakse regulaarselt. Kastmiste vahel tuleks lasta pinnasel kuivada, kuid mullapall ei tohi täielikult kuivada. Kui kastmisvahemik on liiga tihe või hõre, hakkab kummi- viigipuu lehti langetama. Kummi-viigipuud väetatakse kord nädalas kevadest sügiseni Lilleväetisega. Kummi-viigipuu naudib niisket toaõhku, mistõttu tuleks teda aeg-ajalt pihustada ja lehti pühkida niiske lapiga.
Kummi-viigipuud võib lõigata kevadel. Kui põhioks ära lõigata, moodustub kummi-viigipuul mitmeharuline võrastik. Varrepistiku võib pista leigesse vette juurduma. Varrevedelik pühitakse enne juurdumist maha. Juurdunud pistikud istutatakse Lillemulda või Roheliste Taimede mulda.

Otsi