Jäta sisu vahele
Okaspuud

Pesakuusk (Harilik kuusk)

Picea abies

Pesäkuusi_Picea abies neulaset Pesäkuusi Picea abies

Põõsja kasvukujuga hariliku kuuse pesakujuline vorm on vähest hoolitsust nõudev ja pikaealine, loodusliku kuuse madal vorm. Kasvuvorm on tihe ja laiuv. Okkad on tumerohelised, kevadel ja varasuvel tekivad okste tippudesse kollakasrohelised võrsed.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

50-100 cm

Värvid:

Rohelised lehed

Õitsemine:

none

Vahemik :

I-IV

Pesäkuusi_Picea abies neulaset Pesäkuusi Picea abies

Pesakujuline kuusk on aeglasekasvuline, dekoratiivne okaspuu, mis sobib hästi teiste haruldaste okaspuude ja püsikute kõrvale. Madala põõsa võib istutada ka kiviktaimlasse või rodopeenrasse. Pesakujuline kuusk kasvab 70-100 cm kõrguseks. Talvitub edukalt kasvutsoonides I-IV.

Pesakujuline kuusk kasvab aeglasemalt kui hariliku kuuse ühetüvelised puutaolised vormid. Pisikese kuusevormi okkad ja võrsed on samuti lühemad kui suurel vennal. Õisi ja käbisid tekib vähe või üldse mitte.

Pesakujuline kuusk on nagu ka looduslik kuusk, kasvukoha suhtes leplik. Puu tuleb toime nii päikselisel kui ka varju jääval kasvukohal. Pesakujuline kuusk eelistab niiskevõitu või niisket pinnast, kus on parajal määral toitaineid. Pinnas võib olla väga happeline kui ka rohkesti lubjatud. Sobiv muld on Erimuld Puudele ja Põõsastele või Erimuld Okaspuudele ja Rododele. Taimede vahekaugus on 50-100 cm.

Pesakujuline kuusk ei vaja tagasilõikust.

Kuuske tuleb kaitsta varjutusvõrguga kevadise päikese põhjustatud põletuse eest. Varjutamine on eriti oluline esimestel istutusjärgsetel kevadetel.

Puukoore- ja Dekoratiivmultš aitavad taimede ümbruse hoida umbrohust puhtana ning säilitada juurte juures niiskust. Katted rõhutavad istutusgrupis kaunilt okaspuu vormi ja värvust.

Otsi